Innowacyjne rozwiązanie monitorujące dla osób starszych i chorych

Zawód opiekun ...

Bycie opiekunem chorej osoby to trudne zadanie, któremu nie każdy może sprostać. Wymaga od nas mnóstwa samo-poświęcenia, wytrwałości i siły, bo to właśnie one pozwolą ostatecznie funkcjonować naszym bliskim.

Konieczność ta przerasta jednak wielokrotnie wielu z nas, co zresztą jest zrozumiałe - wszyscy przecież jesteśmy tylko ludźmi, w dodatku każdy z nas posiada własne życie i często niemal całkowita rezygnacja z niego na rzecz opieki nad najbliższą nawet osobą, okazuje się zbyt wysoką ceną. Na szczęście, XXI wiek, wraz ze wszystkimi swoimi zdobyczami techniki, daje nam o wiele więcej narzędzi do sprawowania pieczy chociażby właśnie nad osobami chorymi na Alzheimera.

O tym, że opiekunem osoby chorej jest się przez całą dobę i wszystkie dni w roku, chyba nikomu mówić nie trzeba. Żadne schorzenie nie przewiduje urlopów i świąt wolnych od pracy dla opiekuna. Co więcej, do bycia opiekunami zazwyczaj zmusza nas nie dobre serce, ale konieczność, na przykład, gdy bliska nam osoba zapada na dokuczliwą i nieuleczalną chorobę. Przykładów takich chorób oczywiście jest mnóstwo - nie ma sensu wymieniać tu ich wszystkich. Pierwsze na myśl przychodzą jednak takie schorzenia, jak autyzm, czy choroba Alzheimera.

Jednym z najnowocześniejszych narzędzi tego typu jest system monitorowania osób chorych, który pozwala nam obserwować poczynania chorego bez konieczności śledzenia go krok w krok. To zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, jeśli chcemy pogodzić opiekowanie się kimś z rodziny, z innymi osobistymi obowiązkami. GPS Life - bo tak nazywa się system dostępny w naszym kraju - pozwala na dokładne określanie lokalizacji chorej osoby w dowolnym momencie w ciągu dnia. To kolejny dowód na to, jak technika ułatwia życie codzienne osobom o ponadprzeciętnych obowiązkach i odpowiedzialności - opiekunom. Zaginięcia, które są zmorą osób cierpiących na demencję lub autyzm, stają się dzięki temu systemowi o wiele mniejszym problemem. Pozostaje mieć nadzieję, że w najbliższym czasie powstawać będzie coraz więcej równie przydatnych narzędzi, które uczynią życie opiekunów o wiele łatwiejszym.Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić

Zgłoś błąd na stronie