Opieka nad osobą chorą na Alzheimera

Alzheimer opieka

GPS Life system monitorowania osób chorych na Alzheimera a opieka

 

Opieka nad osobą chorą na Alzheimera wymaga zaakceptowania chorego takim jaki jest z założeniem że chory będzie się zmieniał.

Ze względu na specyfikę choroby alzheimera opieka nad osobą chorą niejednokrotnie przekracza możliwości jednego opiekuna. Chory swoimi pytaniami, zachowaniem i nastrojami jest w stanie bardzo szybko zniechęcić bliskie mu osoby. W Polsce publiczna opieka dla osób chorych na Alzheimera nie proponuje zbyt wiele. Najczęściej opieką osoby chorej na Alzheimera zajmuje się rodzina. Nie da się jednak ukryć, że  wkroczenie do domu osoby chorej potrafi mocno zdezorganizować życie.

Chory nie jest osobą która zachowuje się racjonalnie. Jednym z poważniejszych wyzwań jakie stoją przed opiekunami jest sprawienie by chory nie stanowił dla siebie zagrożenia. Da się ją ogarnąć kiedy chory jest zamknięty w domu, jednak jeśli tylko jeszcze wychodzi z domu - warto wiedzieć gdzie się znajduję. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Aby pomóc w takich sytuacjach powstał system zdalnego monitorowania osób chorych GPS Life.

Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić

Zgłoś błąd na stronie