Innowacyjne rozwiązanie monitorujące dla osób starszych i chorych

Dodano: 14.03.2013

FAQ

Do czego służy system GPS Life?

System służy do zdalnego lokalizowania osób oraz alarmowania ich bliskich lub opiekunów o sytuacjach, które mogą być znaczące dla zdrowia lub życia osoby noszącej lokalizator.


Czy korzystając z systemu będę mógł widzieć położenie osoby monitorowanej na mapie w komputerze?

Tak. Monitorowanie na mapie to jedna z najbardziej podstawowych funkcjonalności systemu. Ponadto będziesz mógł sprawdzić położenie osoby za pomocą telefonu komórkowego, wysyłając wiadomość SMS.


Czym GPS Life różni się od usług typu Gdzie jest dziecko?

Usługa Gdzie jest dziecko i jej podobne pozwalają na lokalizację w sposób znacznie mniej dokładny. W dużych miastach, gdzie infrastruktura sieci komórkowej jest rozbudowana istnieje możliwość lokalizacji nawet co do przecznicy. Dużo mniej dokładnie sytuacja wygląda w miejscach oddalonych od centrów miast. Przykładowo na Mazurach są obszary gdzie dokładność lokalizacji (za pomocą usług opartych jedynie na sieci komórkowej)  wynosi ponad 30 km.


Co jest potrzebne by korzystać z GPS Life?

Korzystanie z rozwiązania GPS Life wymaga:

 • dowolnego lokalizatora współpracującego z systemem
 • wykupionego abonamentu na dostęp do usługiDla kogo system ten jest przeznaczony?

System został stworzony z myślą o osobach chorych i ich opiekunach. Najczęstszymi użytkownikami GPS Life są opiekunowie osób chorych na Alzheimera lub inną formę demencji. System służy także do opieki nad osobami: chorymi na autyzm (głównie dzieci), po wylewie, zawale lub chorych na padaczkę, cukrzycę i inne choroby. Oczywiście monitoring osób GPS Life z powodzeniem sprawdzi się także w przypadku nadzoru nad zdrowymi dziećmi.


Ile to kosztuje?

Urządzenie: Koszt proponowanego przez nas urządzenia lokalizującego to obecnie około 700 zł (brutto). Wiemy, że na rynku jest przynajmniej kilka modeli urzadzeń (lokalizatorów osobistych GPS) w niższych cenach. Większość z nich mieliśmy możliwość przetestować i z przykrością stwierdzamy, że nie mogą służyć jako rozwiązanie wiarygodne i pewne. Gubiony zasięg GPS, przerywanie połączeń, niedokładność wysyłanych danych lub wysyłanie ich cząstkowo, krótki czas pracy baterii, brak spójności między dokumentacją a rzeczywistym działaniem urządzeń  - to tylko niektóre z naprawdę wielu wad urządzeń które zostały przez nas przetestowane i odrzucone.

W naszym sklepie mogą Państwo nabyć urządzenia, które wyróżniają się spośród innych lokalizatorów GPS dostępnych na rynku. Jeśli myślą Państwo najwyższej jakości działania usługi - rekomendujemy właśnie prezentowane urządzenia.


Lokalizator GPS  za 99 zł?

Standardowa cena abonamentu to 49 zł. Ponieważ dla wielu osób nabycie lokalizatora GPS w standardowej cenie może być zbyt dużym wydatkiem, stworzyliśmy abonament (99 zł), dzięki któremu po podpisaniu rocznej umowy (z comiesięcznym abonamentem 99 zł) można nabyć urządzenie lokalizujące już za 99 zł. Opcję tą można wybrać na podstronie oferta.


Co dostaję w cenie abonamentu?

W cenie abonamentu użytkownicy otrzymują:

 • dostep do wszystkich funkcjonalności systemu
 • kartę SIM umożliwiającą regularne przesyłanie danych z lokalizatora do usługi
 • pakiet wiadomosci SMS (np. do powiadomień o alarmach)

Koszt abonamentu zawiera tym samym wszystkie składowe umożliwiające praktyczne korzystanie ze zdalnej lokalizacji i alarmowania. Warto tutaj wspomnieć, że wiadomości SMS otrzymywane z systemu nie są typowymi SMSami, lecz wiadomościami o zwiększonym priorytecie, co w praktyce oznacza natychmiastowe ich dostarczenie do odbiorcy (w ciagu 1-3 sekund od zaistnienia alarmu).


Jak długo pracuje bateria i od czego to zależy?

Czas pracy nowej baterii zależy od ustawień urządzenia (np. częstotliwości sprawdzania położenia i wysyłania danych) oraz od warunków zewnętrznych (np. zasięgu sieci komórkowej GSM, temperatury otoczenia).

W typowym, najczęstszym zastosowaniu, lokalizacja jest rejestrowana podczas ruchu urządzenia i wysyłana do systemu co 3 minuty, natomiast alarmy wysyłane są natychmiast - przy takim ustawieniu czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu wacha się od 30 do 100 godzin.


Jakiego rodzaju alarmy obsługuje GPS Life?

 • przekraczanie obszarów bezpiecznych (geostref)
 • przekraczanie prędkości
 • niski stan baterii
 • ruch i bezruch urządzenia
 • rozpoczęcie i koniec ładowania
 • podłączenie i odłączenie zasialania zewnętrznego
 • użycie przycisków funkcyjnych (np. przycisk SOS)

 

Ile osób może otrzymywać powiadomienia SMS?

Nie ma ograniczenia co do ilości osób, które mogą być informowane o zdarzeniach i alarmach w GPS Life.


Kiedy usługa działa, a kiedy kiedy nie działa?

Jest kilka warunków, które muszą być spełnione by lokalizator GPS wysyłał dane lokalizujące do systemu. Aby było to możliwe urządzenie nie może mieć rozładowanej baterii. Aby dostępna lokalizacja była aktualna urządzenie powinno znajdować się w zasięgu sygnału GPS oraz sieci GSM. W przypadku braku sygnału GPS znany będzie przede wszystkim ostatni odczyt lokalizacji - np. sprzed budynku do którego wejście sprawiło ze sygnał GPS nie jest dostępny. Brak dostępu sieci GSM całkowicie uniemożliwia wysłanie informacji z urządzenia (w danej chwili). Zarejestrowane w urządzeniu dane lokalizacyjne są aktualizowane (wysyłane do systemu GPS Life) w chwili ponownego połączenia sie z siecią telefonii komórkowej (GSM).


Czy system działa również za granicą Polski?

Na dostęp do systemu nie mają wpływu granice. Wszędzie gdzie jest dostęp do internetu, można zalogować się do panelu GPS Life. Jednak zarowno powiadomienia SMS jak i położenie urządzenia lokalizującego przedstawionego w ofercie na niniejszej stronie, odnosi się głównie do terytorium RP. Wszelkie warunki nietypowego wykorzystania GPS Life, w tym równiez poza granicami RP ustalane są indywidualnie.

Zgłoś błąd na stronie