Innowacyjne rozwiązanie monitorujące dla osób starszych i chorych

Dodano: 29.05.2012

Osobiście o GPS Life

"Opiekuję się Mamą która jest chora na Alzheimera."  tymi słowami zaczyna się krótki, ale bardzo ważny list który odebraliśmy wczoraj późnym wieczorem. Całość za zgodą autora publikujemy poniżej.

Opiekuję się Mamą która jest chora na Alzheimera. Mama mieszka sama.Przez niecałe dwa lata moja pomoc była w niewielkim zakresie. Od kilku miesięcy stan mojej Mamy uległ pogorszeniu. Od roku moja Mama uczęszcza na zajęcia w ośrodku alzheimerowskim. Tam tez dostałem możliwość skorzystania z urządzenia GPS. Urządzenie jest małe, łatwe w obsłudze,a przede wszystkim bardzo pomocne.

Nauczyłem Mamę ,żeby GPS zawsze miała w torebce. Dzięki temu mogłem się dowiedzieć gdzie wychodzi i w jaki sposób spędza czas poza zajęciami. Niejednokrotnie korzystałem z pomocy bliskich, którzy w internecie potrafili odszukać, gdzie znajduje się w danej chwili. I faktycznie Mamę odnajdywałem. GPS pozwolił mi bardziej komfortowo podchodzić do problemu. Obecnie Mama już samodzielnie nie wychodzi. Uważam, że urządzenie, jest niezwykle pomocne we wczesnych stadiach choroby.

Zgłoś błąd na stronie